Zegary na ściane

Zegary na ściane

 

Dekorowanie naszego mieszkania, domu lub miejsca pracy to jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej lubianych czynności wykończeniowych. Większość ludzi z niezwykłą dbałością zwraca uwagę na wygląd pomieszczeń codziennego użytku. Zegary są niezbędnym elementem, który nie tylko dodaje walorów estetycznych, ale również pozwala nam kontrolować czas.

Jaki zegar ścienny wybrać?

Zegary ścienneZegar do niedawna spełniał wyłącznie funkcję praktyczną, ale dzisiaj dobrze dobrany model może być również interesującym elementem wystroju wnętrza. Istnieją różne rodzaje zegarów, a są to zegary mechaniczne, kwarcowe i elektroniczne inaczej nazywane cyfrowymi. Wskazówkę zegarów mechanicznych porusza specjalny mechanizm kół zębatych, a jako regulator wykorzystuje się wahadło lub balans. W kwarcowych do odmierzania czasu zastosowano kryształ kwarcowy, który pod wpływem prądu drga z określoną częstotliwością. Cyfrowe pokazują czas na wyświetlaczu LED zliczając impulsy z generatora wzorcowego. Zegary analogowe zbudowane są w postaci tradycyjnej tarczy, która posiada wskazówki odmierzające sekundy, godziny i minuty. Zakupić je można w obudowie aluminiowej, plastikowej, drewnianej i szklanej. Cyfrowe posiadają znacznie więcej funkcji i podają większą ilość informacji na swoim wyświetlaczu. Do ich funkcji należy między innymi wskazywanie temperatury pomieszczenia, w którym się znajdują, wskazanie wilgotności powietrza, możliwość ustawienia budzika lub radiobudzika, a także wskaźnik daty i dni tygodnia. Zarówno zegary analogowe jak i cyfrowe mogą być sterowane za pomocą fal radiowych dzięki czemu zmiana czasu na letni lub zimowy odbywa się automatycznie bez naszej pomocy. Zegary ścienne występują w różnego rodzaju wzornictwie. Do wnętrz klasycznych idealnie nadadzą się te wykonane w tradycyjnym stylu. Są to modele wykonane najczęściej z drewna i przypominają swoim wyglądem antyki. Nowoczesny styl zegarów ściennych cechuje się swoim prostym wyglądem i rozbudowanymi funkcjami. Osoby, które cenią sobie wyszukany styl mogą zdecydować się na zegar imitujący koło zębate lub model bez tarczy z samymi wskazówkami. Wówczas ich głównym zadaniem nie jest pokazywanie czasu, ale zdobienie wnętrz.

Szeroki wybór zegarów, które znajdziemy na rynku pozwala na stworzenie ciekawej aranżacji wnętrza zarówno biura, salonu, kuchni, a także pokoju dziecięcego. Ozdobi ścianę sali konferencyjnej czy gabinetu, ale również pomoże w kontrolowaniu czasu prowadzonego spotkania lub wizyty. Najlepiej będzie wybrać taki zegar ścienny, który będzie współgrał ze stylem i wystrojem pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Stanie się wówczas doskonałą ozdobą.