Zamówiłem wykonanie elewacji nowo wybudowanego domu

Zamówiłem wykonanie elewacji nowo wybudowanego domu

Swój wymarzony dom budowałem przez cztery lata. Trochę to trwało zanim zamknąłem inwestycję pięknie wykonanym dachem. Teraz mój dom jest w stanie surowym zamkniętym. Wejść do niego można tylko i wyłącznie pięknymi drzwiami zrobionymi przez stolarza na zamówienie. Taki zamknięty dom trzeba jeszcze wykończyć. I trzeba to zrobić zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Na pewno najpierw będę musiał zrobić wszystko w środku. Ciągle jednak zastanawiam się jak wykończyć dom na zewnątrz.

Poprosiłem o pomoc specjalistów od elewacji

elewacje LublinZdaję sobie sprawę z tego, że wykończenie domu z zewnątrz będzie sporo tańsze, aniżeli zrobienie wszystkiego w środku. Dlatego postanowiłem jednak zmienić koncepcję i zacząć od zewnętrznych ścian mojego domu. O pomoc poprosiłem firmę, która od wielu lat zajmuje się robieniem dociepleń oraz elewacji. Sam nie do końca wiem, co mógłbym na tych ścianach mojego domu położyć. Najprościej byłoby to otynkować, ale wiadomo, że trzeba od razu położyć styropian. Jeśli już zaczynać od elewacji to musiałoby to mieć ręce i nogi. Trzeba najpierw położyć styropian a potem dopiero ewentualnie to wszystko ładnie otynkować. W każdym razie poprosiłem o pomoc specjalistów, którzy elewacje Lublin robią od wielu lat. Fachowcy polecili mi najzwyczajniej w świecie dom z zewnątrz otynkować. Wszystko dlatego, że każde inne rozwiązanie jest po prostu o wiele droższe. Poradzono mi, żeby lepiej zaoszczędzić na elewacji zewnętrznej maksymalnie ile tylko się da i spożytkować te pieniądze na wykończenie wnętrz. Uznałem to za bardzo dobre rozwiązanie. Jeszcze się tylko chwilę zastanowiłem, bo jeszcze marzyło mi się położyć klasyczny siding, ale pomyślałem, że z tym potem nie można zupełnie niczego zrobić. Dlatego dłużej się już nie chciałem zastanawiać. Zdecydowałem się zrobić wszystko tak jak doradzili mi w tej profesjonalnej firmie zajmującej się od lat elewacjami. Najpierw zleciłem położenie docieplenia w postaci styropianu, a potem zrobienie normalnej elewacji z tynku. To takie najprostsze i najczęściej stosowane wykończenie domu od zewnątrz.

Mając na uwadze wykańczanie domu od wewnątrz zdecydowałem się na najtańsze rozwiązanie jeśli chodzi o wykończenie domu z zewnątrz. Zamówiłem firmę, która po prostu położy styropian a wszystko przykryje eleganckim tynkiem ozdobnym. Najprostsze rozwiązania najczęściej są najlepsze. Przede mną dopiero największe koszty. Dlatego jeśli chodzi o zewnętrzną elewację postanowiłem maksymalnie zaoszczędzić. Tak mi zresztą doradzili profesjonaliści.