Wynajem łodzi na Mazurach bez uprawnień

Wynajem łodzi na Mazurach bez uprawnień

Bez uprawnień jachty żaglowe i motorowe możemy prowadzić od 2010 rok. Dla wielu osób stało się to przepustką do zrealizowania marzenia o byciu żeglarzem. Czarter bez patentu jest silnie reklamowany w sieci na, co sprawiło że znalazł jeszcze większe grono odbiorów i popularność. Od kilku lat na Mazurach obserwuje się większy przyrost łodzi motorowych niż żaglowych. 

Jak wynająć łódź na Mazurach bez uprawnień?

wynajem łodzi bez uprawnień na mazurach na wypoczynekDzięki licznym dotacjom unijnym pozwalającym na rozwój turystyki w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich wielu przedsiębiorców oferuje usługę wynajmu łodzi bez patentu. Wynajem łodzi bez uprawnień na Mazurach na wypoczynek to popularny sposób na spędzenie urlopu na wodzie. Przed wyruszeniem na wodę należy zapoznać się z łodzią; w przypadku jachtów motorowych znajduje się tam więcej sprzętu niż w jachtach żaglowych. Na wodzie trzeba przede wszystkim pamiętać o swoim bezpieczeństwie oraz innych. Przeszkolenie u armatora nie zawsze spełni swoje zadanie, może ono być przeprowadzone na przysłowiowe ,,odwal się”. Przed wypłynięciem i po zacumowaniu sprawdź stan sprzętu i węzłów. Błędem, którego trzeba uniknąć jest, myślenie że łódź działa tak samo jak samochód i stosowanie się do zasad typu: ,,kto pierwszy, ten lepszy”, ,,kto większy ten lepszy” ipt., które sprowadza na nas kłopoty, a w najgorszym przypadku śmierć naszą, najbliższych i osób postronnych. Podstawowe zasady bezpieczeństwa to: jachty motorowe ustępują żaglowym, małe statki powinny ustępować statkom o długości powyżej 20 m, jednostki, których prędkość przekracza w danym momencie 40 km/h, powinny pozostawić wystarczającą ilość miejsca do manewrowania dla innych statków. Pomiędzy dwoma łodziami motorowymi panuje zasada ,,prawej ręki”. Jeśli oba jachty płyną na wprost siebie każdy z nich musi skręcić w prawo. Ceny wynajmów zaczynają się od 60 zł za godzinę do 140 zł za całą dobę. Niektóre oferty osiągają cenę nawet 1500 zł za dobę. Wysokość ceny zależy od wielkości, wyposażenia oraz wieku łodzi. 

Jeśli nie posiadamy żadnego doświadczenia warto wynająć sternika na pierwszy dzień rejsu. Jednak jego obecność nie zwalnia nas z odpowiedzialności. Podczas wynajmowania trzeba zaznaczyć, że chcemy się uczyć podczas rejsu. Dzięki temu zdobędziemy przydatne umiejętności i okiełznamy nasz strach. Na pokładzie lepiej nosić kamizelki ratunkowe i mieć koło pod ręką – lepiej dmuchać na zimne. Warto się przestrzec przed wynajmem ogromnych łodzi, gdy jest to nasz ,,pierwszy raz”. Nie dość, że zapłacimy to jeszcze nie będziemy mieć pojęcia jak nią manewrować.