Wygodne słuchawki do ćwiczeń

Wygodne słuchawki do ćwiczeń

Podczas intensywnych ćwiczeń często okazywało się, iż dotychczasowo wygodne słuchawki zaczynały pokazywać swoje wady i przeszkadzać, często nawet utrudniając trening. Sportowcy i entuzjaści wysiłku fizycznego często jednak korzystali z odtwarzaczy muzycznych w trakcie ćwiczeń, gdyż muzyka pomagała utrzymać rytm, lub zwyczajnie uprzyjemniała przebieg treningu. Dla takich entuzjastów skierowane były serie słuchawek, przeznaczone właśnie do użytku w trakcie ćwiczeń fizycznych.

Bezprzewodowe słuchawki sportowe

komfortowe słuchawki dla aktywnychJednym z największych mankamentów zwykłych słuchawek, używanych do treningu było okablowanie. Kable bowiem mogły bardzo łatwo zaplątać się i wyrwać z gniazda, powodując usterki sprzętu czy uszkodzenia wtyczki. Najbardziej komfortowe słuchawki dla aktywnych były więc modelami bezprzewodowymi, łączonymi z urządzeniem za pomocą nadajników wifi lub bluetooth. Nie przeszkadzały one w żaden sposób w wykonywaniu ćwiczeń, i mogły być używane zarówno z odtwarzaczami muzycznymi, jak i telefonami z oprogramowaniem muzycznym. Długotrwałe używane słuchawek powodowało u wielu osób nadmierne zmęczenie i ból uszu, zwłaszcza jeśli były to słuchawki o słabej jakości materiałów, dlatego w słuchawkach sportowych, zarówno standardowych jak i dousznych, stosowano bardzo przyjemny w dotyku i miękki materiał syntetyczny, nie podrażniający skóry i nie powodujący dyskomfortu nawet po długim słuchaniu muzyki. W razie jakichkolwiek uszkodzeń, materiał ten mógł być błyskawicznie wymieniony, a zapasowe nakładki często dołączane były do zestawów ze słuchawkami, podobnie jak nakładki w różnych rozmiarach, do dopasowania do uszu konkretnego użytkownika. W odróżnieniu od plastiku, stosowanego w słuchawkach dousznych o przeciętnej jakości, syntetyczny materiał nie miał tendencji do przesuwania się lub wypadania z ucha. Opięcia na głowę w przypadku sportowych słuchawek nausznych były regulowane w bardzo dużym stopniu.

Nie tylko wysokość słuchawek ale również kształt opięcia mógł być zmieniony tak, by jak najlepiej dopasować je do głowy właściciela, a ciasne opięcie zapobiegało spadaniu słuchawek w trakcie ćwiczeń, aczkolwiek nie było niewygodne i nie powodowało dyskomfortu. Sportowe słuchawki do ćwiczeń można było dostać w wielu profesjonalnych sklepach sportowych i elektronicznych, a oferty były zazwyczaj bardzo różnorodne. Oprócz bezprzewodowych słuchawek nausznych i odmian dousznych można było również dostać modele o dużych rozmiarach, podobne do słuchawek studyjnych, często posiadające już wbudowane odtwarzacze muzyczne z możliwością wykorzystania zewnętrznych kart pamięci.