Solidne płyty poliwęglanowe

Solidne płyty poliwęglanowe

 

W niektórych miejscach nie ma mowy żeby zainstalować szklane okna. Nie pozwala na to często charakter danego miejsca i zbyt duże ryzyko związane z tym, że takie szkło się uszkodzi. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że szkło nie jest obecnie jedynym mocnym i zarazem przezroczystym materiałem jakie możemy zastosować w budownictwie. Na przestrzeni ostatnich kilku lat szczególnie dużą popularność zaczął zdobywać poliwęglan. Materiał ten na dzień dzisiejszy jest w budownictwie stosowany niezwykle często ze względu na swoje właściwości.

Mocny poliwęglan kanalikowy

wytrzymały poliwęglan kanalikowyMateriał jakim jest szkło jest znany ludzkości już od bardzo dawna. Standardem jest, że to właśnie ze szkła tworzone są okna jakie następnie montujemy w domach i innych budynkach. Fakt że szkło jest obecnie tak bardzo popularne nie oznacza jednak, że będzie tak zawsze. W szczególności należy zwrócić uwagę na fakt, że szkło nie może być zastosowane wszędzie ze względu na jego właściwości. Po pierwsze jest to materiał bardzo ciężki a po drugie wyróżnia się dość dużą podatnością na uszkodzenia. Zaczęto więc dość często rezygnować ze szkła na korzyść poliwęglanu. Jest to materiał otrzymywany z tworzyw sztucznych. Obecnie wyróżnić możemy dwa rodzaje poliwęglanu. Pierwszym z nich jest poliwęglan lity, który na pierwszy rzut oka swoim wyglądem może przypominać szkło. Drugim zaś rodzajem jest poliwęglan kanalikowy. Jest on złożony w zasadzie z dwóch warstw, które są oddzielane cienki ściankami. Poliwęglan ten ze względu na obecność wspomnianych ścianek jest jednak nieco mniej przezroczysty. Od jakiegoś czasu dość dużo osób montuje wytrzymały poliwęglan kanalikowy na szklarniach. Rozwiązanie to jest genialne ze względu na to, że taka szklarnia jest świetnie zabezpieczona przed gradem. Poliwęglan doskonale radzi sobie w przypadku uderzeń. Warto również zaznaczyć, że przepuszcza on tak dużo promieni słonecznych, że rośliny rosnące pod szklarnią z poliwęglanu będą miały zapewnione idealne warunki do rozwoju.

Na dzień dzisiejszy każdy z nas może dostrzec poliwęglan chociażby na przystankach autobusowych w mieście. Daszki tych przystanków oraz niekiedy również ściany są wykonane właśnie z poliwęglanu kanalikowego. Materiał ten jest dodatkowo stosowany również do budowania świetlików w dachach. Warto dodatkowo wspomnieć, że poliwęglan jest materiałem, który daje się bardzo łatwo formować. W przypadku konieczności zamontowania poliwęglanu na łukach wystarczy posiadać opalarkę i delikatnie podgrzać naszą płytę poliwęglanową a skutecznie się ona dopasuje do łuku.