Prusaki, jako goście w wielu blokach

Prusaki, jako goście w wielu blokach

Mieszkanie w bloku ma swoje plusy oraz minusy. Plusem jest to, że nie trzeba się martwić o ciepłą wodę, dach nad głową czy gaz. Jeśli zaś chodzi o minusy, to co tutaj dużo mówi? Problemem bywają karaluchy, czyli prusaki. Nie u każdego się pojawiają, ale jeśli zakupuje się nowe bądź wynajmuje mieszkanie, to w początkowej fazie zamieszkiwania można spotkać te robaki, szczególnie w okolicy kuchni, w rogach czy w łazience. Pojawiają się gdy jest ciemno i cicho.

Jak walczyć z prusakami?

środki na prusakiZ prusakami walczyłam dość długo. Wiem o tym, że poprzedni właściciel mieszkania długo nie pojawiał się w tym miejscu, zaniedbał je i w dodatku pozostawił stertę śmieci, a śmieci, brud i przede wszystkim szczątki jedzenia przyciągają prusaki. Karaluchy mogą wędrować najmniejszymi zakamarkami budynków poprzez szczeliny, wentylacje czy rury. Czasami mogą przedostawać się do czystego mieszkania od sąsiada. I wtedy pojawia się problem. Kiedy pierwszy raz ujrzałam prusaka w swoim mieszkaniu, nie mogłam ukryć zdziwienia, ale wiedziałam, że muszę zastosować środki na prusaki, ażeby pozbyć się niechcianych gości. Szczególnie dlatego, że wyglądają one nieprzyjemnie, odrażająco wręcz. Był nawet czas, że było ich tak dużo, że moja córka bała się wieczorem chodzić do łazienki. Gdybym wiedziała o tym wcześniej, na pewno nie zdecydowałabym się kupić tego mieszkania, ale mimo to poradziłam sobie z tym, chociaż nie było łatwo. Poszłam do miejsca, w którym sprzedaje się takie środki. Wybór był bardzo duży, ale zaczęłam od kremów, które stosuje się w kątach mieszkania i zakamarkach mebli. Mimo to po pięciu dniach nadal prusaki bywały w moim miejscu zamieszkania. Jak widać, środek był dla nich za mało toksyczny, dlatego zastosowałam dodatkowo kratki. Musze przyznać było ich mniej, ale nadal bywały. Dopiero, kiedy kupiłam specjalne opryski, to karaluchy całkowicie zniknęły. Okazało się, że zastosowanie tych trzech środków jest najbardziej skuteczne.

Aby już więcej nie mieć problemów z prusakami należy starać się utrzymywać czystość, nie pozostawiać kawałków jedzenia. Wystarczą okruszki chleba, a prusaki już mogą przybyć czując zapach. Profilaktycznie warto zastosować środek na karaluchy w kątach mieszkania, który będzie ich odstraszał zapachem. Jeśli jednak zdarzy się tak, że mimo to prusaki pojawią się w wyniku zaniedbania własnego lub przyjdą od sąsiada, warto jest zapoznać się z ofertą środków dostępnych na rynku. Można z nimi walczyć, ale lepiej jest zapobiegać ich pojawieniu się, gdyż ich widok przeraża.