Potrzebowałem ukraińca do pracy

Potrzebowałem ukraińca do pracy

Prowadzę własną firmę transportową. Zajmuje się przeprowadzkami międzymiastowymi. Pomagam w transporcie zarówno osobom prywatnym, jak i klientom biznesowym. Usługa przeprowadzkowa dotyczy nie tylko przewozu rzeczy, ale także pakowania, znoszenia pudeł i ich rozstawiania. Jest to ciężka praca, dlatego wiele osób bardzo szybko rezygnuje, gdy tylko znajdą sobie coś lepszego. W końcu doszedłem do wniosku, że najlepiej mi będzie zatrudnić Ukraińców. To pracowita nacja, i przyjeżdżają głównie do nas głównie do prac fizycznych.

Zatrudniłem Ukraińców do mojej firmy

gdzie szukać pracowników z ukrainy do firmyDomyślałem się, że takie osoby nie będą narzekać na ciężką pracę, bo i tak dostaną wyższą płacę niż na Ukrainie. A poza tym do takiej pracy nie potrzebna im znajomość polskiego w stopniu wyższym niż podstawowy. Pozostała jeszcze kwestia tego, gdzie znajdę takich Ukraińskich pracowników. Zależało mi na tym, aby zatrudnić ich legalnie i na umowie o pracę. Jednakże większość osób, która zgłaszała się do mnie z ogłoszenia w gazecie, interesowała wyłącznie praca na czarno, bo wtedy więcej dostaliby do ręki za pracę. Nie mogłem się na to zgodzić. Rozmawiałam na ten temat ze znajomym, i zapytałem go gdzie szukać pracowników z ukrainy do firmy? Doradził mi on skorzystanie z agencji pracy tymczasowej. Dowiedziałem się od niego, że wiele imigrantów, szczególnie zza wschodniej granicy szuka pracy właśnie za pośrednictwem takich miejsc. Jest to opłacalne zarówno dla nich, jak i dla mnie. Przede wszystkim w takiej sytuacji to agencja pracy tymczasowej zajmuje się tym, aby jej pracownicy posiadali pozwolenie na pobyt oraz pracę. Po drugie to agencja podpisuje z nimi umowę o pracę i ich ubezpiecza. Ja podpisuje tylko umowę współpracy z agencją na przysłanie mi do pracy odpowiedniej ilości pracowników, i to z agencją pracy tymczasowej się rozliczam. Jest to dla mnie bardzo korzystne ekonomicznie i personalnie, ponieważ jeśli ktoś z dnia na dzień odejdzie albo pójdzie na zwolnienie lekarskie agencja od razu przyśle kogoś na zastępstwo.

Dowiedziałem się, że mój znajomy sam korzysta z usług takiej agencji pracy tymczasowej w swojej firmie i jest zadowolony z takiej formy współpracy. Wziąłem od niego namiary na sprawdzoną i rzetelną agencję pracy tymczasowej i jeszcze w tym tygodniu udałem się tam, żeby zapoznać się z ich ofertą. Rzeczywiście ich oferta była dość ciekawa. Mieli dużą bazę osób fizycznych chętnych do pracy, dzięki czemu bez problemu znalazłem pracowników do firmy. Z kolei agencja pracy tymczasowej pobierała niewielką prowizję za ich znalezienie.