Polecane nasiona konopi

Polecane nasiona konopi

Marihuana to roślina znana od wielu lat, przez jednych uważana za cudowne lekarstwo, przez innych zaś za niebezpieczny narkotyk. Już medycyna ludowa wykorzystywała jej właściwości terapeutyczne z bardzo dobrym skutkiem. Współczesna medycyna również potwierdza lecznicze właściwości konopi ale nie we wszystkich krajach używanie jej jest legalne. Polska należy do państw w których marihuana nie cieszy się dobrymi opiniami i jej posiadanie lub hodowla są zakazane. Możliwe jest tylko gromadzenie jej w celach kolekcjonerskich.

Szybkie uprawy marihuany

automatyczne nasiona marihuanyWprawdzie w aptekach dostępny jest susz konopny sprzedawany tylko na receptę i zażywany pod ścisła kontrolą. Pochodzi on z legalnych upraw w których proces produkcyjny jest ściśle nadzorowany, a roślina pozbawiana jest substancji odurzających i narkotyzujących, natomiast wzbogacana związkami o potwierdzonych właściwościach terapeutycznych. W celach kolekcjonerskich możemy nabyć automatyczne nasiona marihuany które są odpowiednio modyfikowane genetycznie. Zazwyczaj mają większą zawartość składników aktywnych takich jak THC i CBD oraz CBN czyli narkotyzujących i leczniczych. Nasiona możemy kupić w sklepach stacjonarnych posiadających tego typu asortyment lub znaleźć odpowiednią ofertę za pomocą przeglądarki internetowej. Koszt zakupu nie jest duży , zazwyczaj cena za jedno nasionko waha się od kilkudziesięciu do pięćdziesięciu złotych. Kwitną o każdej porze roku jeżeli temperatura nie spada poniżej dziesięciu stopni Celsjusz. Łatwo kiełkują i szybko dojrzewają ale musimy pamiętać iż nie we wszystkich krajach możemy je legalnie uprawiać. Marihuana automat to odmiana która kwitnie niezależnie od tego jak długo w ciągu dnia jest oświetlona. Przy stosunkowo niskim nakładzie finansowym daje wysokiej jakości plony. Nie ma dużych wymagań glebowych oraz hodowlanych. Należy pamiętać o systematycznym  i obfitym podlewaniu, w cieple dni nawet do dziesięciu litrów wody dziennie. Preferowane ekologiczne nawożenie takie jak mączka kostna, rybna lub z wodorostów. Pierwsze kwiaty pojawiają się już po trzech tygodniach do pełnej dojrzałości dochodzi w osiem do jedenastu miesięcy.

Jeżeli myślimy o uprawie marihuany powinniśmy sprowadzać nasiona ze sprawdzonych źródeł. Najlepszym do tego miejscem jest Holandia. Nasiona są sprawdzone, wyselekcjonowane i dobre jakościowo. Zakupiona partia zazwyczaj przyjmuje się w dziewięćdziesięciu procentach. Najlepszym wskaźnikiem do wyboru miejsca na hodowlę marihuany jest pokrzywa, teren w którym ona rośnie doskonale nadaje się do uprawy konopi. Musimy jednak pamiętać o legalności uprawy.