Korzystanie z okularów korekcyjnych od Uvex

Korzystanie z okularów korekcyjnych od Uvex

Od dłuższego czasu pracuję w laboratorium chemicznym. Od czasów studiów męczyłam się z jedną kwestią – ciągłą wymianą okularów. Mam wadę wzroku i muszę korzystać ze specjalnie dostosowanych okularów, które noszę praktycznie przez cały czas. W laboratorium jednak takie okulary od zwykłego okulisty nie spełniają wszystkich wymogów bezpieczeństwa, więc muszę wymieniać je na odpowiednie gogle, które już chronią mój wzrok, ale nie dają mi takiej widoczności, jaką potrzebuję. Ale to przeszło do przeszłości, bo znalazłam bardzo ciekawą firmę Uvex, która pomogła mi pozbyć się tego problemu.

Pomoc okularów korekcyjnych Uvex w pracy

okulary korekcyjne uvexW pracy w laboratorium chemicznym mam do czynienia z wieloma substancjami, które w różny sposób mogą zrobić poważną krzywdę. Dlatego tak ważny jest odpowiedni ubiór, który chroni ciało – więc odpowiednie buty, strój, czy rękawice. Kontakt z jakimś kwasem może skończyć się bardzo poważnymi poparzeniami, nie mówiąc już o tym, gdy taka substancja trafi do jakiegoś bardziej wrażliwego narządu. Dlatego też trzeba odpowiednio chronić również oczy. Zwykłe okulary tego nie zapewnią, a ochronne powodują, że nie widzę tak jak powinnam, a tym samym znowu stwarzam niebezpieczną sytuację dla siebie oraz innych osób w pracowni. Ale w końcu znalazłam idealną alternatywę – okulary korekcyjne Uvex. Firma zapewnia okulary, które spełniają wszelkie wymogi ochronne, dzięki czemu nie ma strachu, że w jakiś sposób mogę sobie zrobić krzywdę. Takie okulary dostosowane są również do mojej wady wzroku, więc widzę wszystko jasno i wyraźnie i mogę skupić się na wykonaniu swojego zadania bez zastanawiania się, czy to co widzę, to na pewno to, co rzeczywiście się przede mną znajduje. Wydawać by się mogło, że to błahostka, ale kiedy pracuje się pod presją czasu i otoczenia, w warunkach, które nie są sprzyjające dla każdego człowieka, to ciągła wymiana okularów i tym samym narażanie swojego wzroku oraz współpracowników na szkodę, jest czymś co mocno wpływa na komfort pracy i własną psychikę. Teraz jest to jeden, ale bardzo duży, problem z głowy.

Kwestię bezpieczeństwa w pracy znam bardzo dobrze z teorii i praktyki, ale nigdy wcześniej nie spotkałam się z okularami korekcyjnymi, które jednocześnie mogą mi zapewnić ochronę, tak jak każde do tego przystosowane gogle laboratoryjne. Tak więc bardzo chętnie korzystam z produktu firmy Uvex, bo całkowicie zmienił on optykę mojej pracy oraz wygodę i bezpieczeństwo moich oczu. A to już jest więcej niż mogłam wcześniej oczekiwać.