Do czego służą siatki ekranujące?

Do czego służą siatki ekranujące?

Dziś trudno wyobrazić sobie świat bez prądu oraz urządzeń elektronicznych. Są one pomocne, a coraz częściej niezbędne do funkcjonowania człowieka. Ułatwiają nam życie i sprawiają, że robi się przyjemniejsze, a my możemy poświęcić więcej czasu rodzinie czy przyjaciołom.

Zastosowanie siatek ekranujących

siatki ekranująceNa pewno urządzenia elektroniczne przynoszą wiele dobrego dla naszego życia. Dzięki nim mamy widoczny postęp technologiczny, który przyspiesza wykonywanie wielu czynności, a my możemy poświęcić swój wolny czas na inne, milsze rzeczy. Niestety, jak wszystko na tym świecie, także takie urządzenia mają swoje minusy. Większość nowoczesnych technologii wytwarza promieniowanie elektromagnetyczne, które jest niebezpieczne dla nas, szczególnie w dużych ilościach. Może zaburzać sen, powodować bóle i zawroty głowy, a nawet problemy z sercem. Na szczęście, wraz z postępem technologicznym ewolucji ulegają też środki bezpieczeństwa które bronią nas przed jego skutkami. W tym przypadku taką rzeczą są siatki ekranujące, które zapewniają ochronę przed zanieczyszczeniami elektromagnetycznymi. W przeważającej większości stworzono je z włókna szklanego, a do tego wpleciono drut metalowy. Jej podstawowym zadaniem jest zmniejszenie narażenia na działania promieniowania elektromagnetycznego, które jest obecne w danym budynku. Skutecznie ekranuje – bo tak się nazywa ten proces – zarówno emitowanie wysokich częstotliwości, jak i niskich przez często spotykane źródła, do których należą: urządzenia wi-fi, przekaźniki telefonii komórkowej, lotniskowe pomoce nawigacyjne, stacje radiolokacyjne czy radary oraz instalację elektryczną danego obiektu. Zastosowanie takiej siatki jest bardzo szerokie, ponieważ można jej użyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, gdzie można ją wykorzystać pod tynk wzmacniając tym samym zaprawę. A wpływają na to jej cechy, ponieważ jest odporna na wodę pod wieloma postaciami, wilgotne, w tym morskie i zasolone powietrze oraz słabsze kwasy chemiczne. Natomiast we wnętrzu może zostać założona tam, gdzie będzie pasować właścicielowi bowiem można ją zastosować na suficie i ścianach, a także pod wykładziną. Należy jednak pamiętać, że siatka taka powinna być koniecznie uziemiona na wszystkich powierzchniach przez elektryka.

W naszych miejscach zamieszkania używamy kilku telefonów komórkowych czy różnych urządzeń wi-fi i rzadko myślimy o zabezpieczeniu naszych domostw czy budynków firm przed promieniowaniem elektromagnetycznym, ale myślę, że warto nad tym się zastanowić. Taka siatka wydaje się być dobrym i prostym rozwiązaniem.