Czyszczenie separatora tłuszczu

Czyszczenie separatora tłuszczu

Każda firma, która posiada separator tłuszczu ma obowiązek, aby regularnie wykonywać jego czyszczenie. Najczęściej separator tłuszczu posiadają właściciele zakładów gastronomicznych oraz mięsnych, a także placówek żywieniowych. Separatory tłuszczu są również instalowane w hotelach oraz barach, a także w niektórych szpitalach. Właściciele takiego urządzenia jest odpowiedzialne za jego prawidłową eksploatację oraz regularne czyszczenie, aby nie dochodziło do żadnych awarii, które mogą doprowadzić do wycieku.

Jak działa separator tłuszczu?

czyszczenie separatorów we WrocławiuSeparator tłuszczu jest bardzo prostym urządzeniem, które działa na zasadzie grawitacji. Ścieki wraz z tłuszczem oraz innymi osobami płyną do separatora i te ciężkie osady opadają na dno, a lekkie substancje unoszą się na powierzchni wody. Separatory są urządzeniami, które zatrzymują wprowadzanie tłuszczów do sieci kanalizacyjnych. Urządzenia te powinny być również odpowiednio dopasowane do rodzaju wykonywanej działalności oraz ilości wytwarzanych tłuszczy. Kto musi posiadać separatory tłuszczu? Urządzenia takie muszą posiadać wszyscy właściciele lokali gastronomicznych oraz żywieniowych, a także innych, w których produkuje się wiele odpadów takich jak tłuszcze. Kiedy poszukujemy odpowiedniej firmy, to warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie separatorów we Wrocławiu. Jak często powinniśmy czyścić separatory tłuszczu? Każdy separator tłuszczu powinien być czyszczony regularnie i nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Oczywiście, kiedy produkujemy bardzo dużo odpadów takich jak tłuszcz i separator jest przepełniony, to musimy zdecydować się na wezwanie fachowców częściej niż raz na 2 tygodnie. Sam właściciel jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie za eksploatacji separatora, ale nie może go czyścić, ponieważ musi to wykonać specjalistyczna firma posiadające odpowiednie zezwolenie, a także posiadające odpowiedni sprzęt. Odpady z separatora tłuszczu muszą zostać unieszkodliwione, ponieważ tłuszcze są zaliczane do odpadów niebezpiecznych i takimi odpadami zajmuje się tylko i wyłącznie firma posiadająca odpowiednie uprawnienia i zezwolenia.

Czyszczenie oraz mycie separatorów tłuszczu jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na właściwe funkcjonowanie instalacji kanalizacyjnej. Dzięki regularnemu czyszczeniu separatorów nie dojdzie do zarastania przewodów, a także korozji w rurach pod wpływem kwasów tłuszczowych. Regularne czyszczenie pomoże nam również zabezpieczyć oczyszczalnie ścieków i nie spowodujemy żadnego zakłócenia. Do każdego czyszczenia separatora tłuszczu otrzymano odpowiednią dokumentację, w której sporządzany jest protokół.