3 cechy dobrej deski do prasowania

3 cechy dobrej deski do prasowania

Niektórzy uważają, że prasowanie to czynność odstresowująca. Inni stresują się na samą myśl o prasowaniu koszuli. Każda matka wie ile czasu zajmuje pranie i prasowanie dziecięcych śpioszków i kaftaników oraz jak żmudne może być to zajęcie. A współcześnie chyba nikt już nie wyobraża sobie prasowania bez deski, którą można dostosować do wzrostu oraz wyposażonej w udogodnienia, które przyspieszają pracę. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że deska desce nierówna, a kupując ten element wyposażenia domu można w prosty sposób skrócić czas spędzony na prasowaniu.

Wybieramy deskę do prasowania

dobre deski do prasowania - sklep internetowyNiewiele osób zdaje sobie sprawę, że urządzenie, które potocznie nazywamy deską do prasowania w rzeczywistości jest prasowalnicą. Deska do prasowania sensu stricte to stojak z blatem wykonanym z płyty wiórowej, który nie ma żadnych dodatkowych funkcji. Natomiast dobre deski do prasowania – sklep internetowy ma ich naprawdę pokaźną ilość – to właśnie prasowalnice. Nie trzeba więc bać się tego określenia, nawet jeśli kupujemy zdalnie, a sprzedawca tak właśnie opisał swój przedmiot. Takie nowoczesne wersje desek do prasowania mają możliwość podłączenia żelazka bezpośrednio pod blatem prasującym, dzięki czemu przewód od żelazka wystarcza do swobodnego operowania urządzeniem, nawet jeśli trzeba wyprasować pościel lub zasłony. Ponadto sam blat zwykle jest z lekkiej metalowej siatki przykrytej odpowiednią, miękką, materiałową powłoką, co zapobiega wilgotnieniu materiału podczas prasowania z parą. Blat deski do prasowania może mieć także funkcję zasysania ułatwiającą prasowanie śliskich materiałów. Sam blat powinien też mieć charakterystyczną budowę, ze zwężeniem ułatwiającym prasowanie koszul. W wyborze samej deski najważniejsza jest jednak regulacja wysokości, aby móc dopasować jej wysokość do wzrostu prasującego, co pozwoli zapobiec bólowi pleców podczas prasowania dużej sterty ubrań.

Ze względu na udowodniony fakt, że długie prasownie w niesprzyjającej pozycji jest zgubne dla kręgosłupa, nie warto oszczędzać na desce do prasowania. Każda możliwość regulacji daje szansę na znalezienie jak najbardziej dogodnej pozycji do tego żmudnego zajęcia, a co za tym idzie oszczędzenia sobie bolesności pleców. Aby stanie nad deską do prasowania było wygodniejsze, warto także zadbać o deskę z miejscem na odłożenie żelazka, aby nie trzeba było się schylać do podłogi lub zajmować miejsca na blacie do prasowania, co w przypadku sukienek może być uciążliwe, a wymaga od prasującego dwóch wolnych rąk podczas przesuwania materiału.